Literárny Kežmarok 2019 - vyhlásenie celoslovenskej literárnej súťaže

LITERÁRNY KEŽMAROK 2019

MESTO KEŽMAROK vyhlasuje v rámci 54. ročníka Literárneho Kežmarku

CELOSLOVENSKÚ LITERÁRNU SÚŤAŽ

žiakov základných škôl a študentov stredných škôl v Slovenskej republike a slovenských žiakov a študentov základných a stredných škôl v zahraničí

I. kategória (2. – 5. ročník základné školy) – poézia a próza

II. kategória (6. – 9. ročník základné školy, príma – kvarta 8-ročné gymnáziá) – poézia a próza

III. kategória (stredné školy, kvinta – oktáva 8-ročné gymnáziá) – poézia a próza

Podmienky súťaže:

Každý účastník môže poslať 3 až 5 vlastných básní alebo 2 až 3 prozaické útvary v rozsahu spolu maximálne 5 normovaných strán (1 strana obsahuje 30 riadkov po 60 znakov, vrátane medzier), ktoré neboli publikované, ani zaslané do inej súťaže. Práce je potrebné poslať v 4 exemplároch. Na každú prácu uveďte meno, vek, bydlisko autora, kategóriu, navštevovanú školu a ročník. Práce posielané hromadne zo základných škôl porota posúdi len vtedy, ak škola priloží zápis o víťazoch školského kola. Tematicky sa súťaž nevymedzuje. Práce nevraciame.

Adresa pre odosielanie prác:

Mestská knižnica Kežmarok
Hlavné námestie č. 64
060 01 Kežmarok

Tel. kontakt: 052/452 25 45, 0940 604 114

Uzávierka súťaže: 15. apríla 2019

Vyhodnotenie súťaže: 13. – 14. júna 2019 v Kežmarku

Víťazi sú pozvaní na dvojdňový pobyt do Kežmarku, kde sú odmenení vecnými cenami a zúčastnia sa bohatého sprievodného programu. 54. ročník Literárneho Kežmarku bude venovaný téme: Kežmarok a Spiš v krásnej literatúre, pri príležitosti 750. výročia udelenia mestských práv Kežmarku.