GUNAGU: Youtuberi

ó božský internet

Digitálna komédia.

Svet internetového portálu YouTube a jeho účinkujúcich –YouTuberov, od bizarných postavičiek s divným humorom až po svetovú špičku, akou je muž menom PewDiePie, ktorý „len“ komentuje počítačovú hru, ktorú sám hrá. A pritom ho sleduje päťdesiat miliónov ľudí! Ale uvidíme aj českú rodinu, v ktorej otec, mama aj starší brat majú na YouTube svoj program, no najväčšou hviezdou je ich deväťročný syn Risha. Ale zažijeme aj slovenského GoGoMana, maminy s bábätkami, ruského trolla z dezinformačných stránok či hackerku v najhlbšom pekle internetu, Deep Webe a Dark Webe. A príde aj Mark Zuckerberg!

Digitálna komédia v rýchlych a krátkych klipoch s pesničkami, s absurdným humorom Made in GUnaGU.

Za humorom tejto hry možno pocítime aj silu dezinformačných webov, ktoré šíria konšpiračné teórie a falošné správy a zrazu nechápeme, prečo toľko ľudí verí všetkému, čo na internete prečítajú a vôbec nemajú záujem si správu overiť? Čo nám ešte nové technológie prinesú? Máme sa na to tešiť, alebo sa toho báť?

Autor a réžia: Viliam Klimáček

Hrajú: Viktor Horján, Martin, Meľo, Monika Horváthová, David Hartl / alt. Vladislav Plevčík

Rok výroby: 2021
Dátum lokálnej premiéry: 24. august 2022