Keď muži plačú - Divadlo Commedia Poprad

Letný divadelný festival na Kežmarskom hrade

–– tri jednoaktovky, klenoty svetovej dramatickej tvorby A. P. Čechova: O škodlivosti tabaku - Tragikom proti svojej vôli - Labutia pieseň, prepojené postavou rozprávača. Tri jednoaktovky - klenoty svetovej dramatickej tvorby (O škodlivosti tabaku, Tragikom proti svojej vôli, Labutia pieseň) prepojené postavou rozprávača. Použitím jemnej satirickej hyperbolizácie vytvorila COMMEDIA svieže a najmä divácky vďačné predstavenie a vysunula do popredia komické a groteskné pozície Čechovovho textu.

A.P.Čechov predstavuje tú líniu ruského realizmu, v ktorej sa spája sentimentalita s naturalizmom, láskavý humor s krutou satirou. Stal sa majstrom krátkej prózy, ktorú zaľudnil všednými i kurióznymi postavičkami. Jeho brilantné texty vedia na malej ploche vyjadriť ľudský zápas o dôstojnosť života a nečakaná pointa ich veľa ráz posunie do prekvapujúceho vyznenia.

Účinkujú: Vlado Benko, Vlado Vaľko, Jozef Šilon, réžia: Vlado Benko

Dátum lokálnej premiéry: 31. júl 2015