Tri kocky droždia

Nenašli sa žiadne naplánované predstavenia pre toto podujatie.

Nedeľné rozprávkové popoludnie

28. júna 2020 o 16.00 h

Nádvorie Kežmarského hradu

Bábkové divadlo Morgonrock: Čert Kolofón a tri kocky droždia

Marionetová dobrodružná komédia, 45 min, vhodné pre deti od 3 rokov

Ľudia nebrali ohľad na prírodu a zvieratá. Znečistili celý svet, vyrúbali lesy a za trest prišiel zlý čarodejník Koroňák. Pohybuje sa nebadane pomedzi ľudí, prináša skazu, ekonomickú depresiu a zasieva choroby. Nikto sa mu neodváži postaviť zoči-voči, všetci zaliezli hlboko do svojich brlohov. Ani čert Kolofón by nikam nechodil. Nariadenie zostať doma akoby pre neho vymysleli. Čo je lepšie, ako celý deň v posteli vylihovať?

Avšak netrvá dlho a aj u nich doma sa minie posledné droždie. Jeho žena Ježibaba ho pošle do sveta, aby priniesol aspoň tri kocky droždia, pretože ich malý syn Kolofón junior nič iné ako makové koláče a buchty jesť nechce. A tie bez droždia nebudú. Kolofón sa tak vydáva v ústrety ďalšiemu nebezpečnému dobrodružstvu, cez vyprahnuté a ubiedené krajiny, kde ľudia prosia o pomoc a kde všetci vkladajú nádej do hrdinu, ktorý by im doniesol radu od deda Vševeda.

Kolofón na svojej púti nebude bojovať len o tri kocky droždia, ale aj o osud celého sveta a bude sa musieť postaviť aj samotnému čarodejníkovi Koroňákovi!

Predstavenie malo premiéru 20. 5. 2020 v kultúrnom centre Cooltajner v Považskej Bystrici.

Scenár, réžia, bábky: Peter Gärtner

Účinkujú: Peter Gärtner, Lukáš Tandara

Hudobný sprievod: Radovan Hrbek

Titulná pesnička: Vlado Janček

Vstupné: 3 eurá

Predpredaj: Mestské kultúrne stredisko, Starý trh 47, Kežmarok; Kežmarská informačná agentúra, Hlavné námestie 46, Kežmarok; www.mskskezmarok.sk

Dĺžka podujatia: 45 minút
Rok výroby: 2020
Dátum lokálnej premiéry: 28. jún 2020

Galéria

Zostaň informovaný o našich novinkách

Prihlás sa do nášho newslettra a budeme ti zasielať novinky priamo na e-mail.