„MOJE (NE) ISTOTY“ 2020

MP
Premiéra:13. marec 2020
Žáner:Zábava

„Kam sa ponáhľaš!? Zastav sa a všimni si ma...“

Krajská súťaž „MOJE (NE) ISTOTY“ ktorú organizuje ŠUP v Kežmarku napomáha hľadaniu vlastnej identity cez umenie, a tým aj výchove mladej generácie. Súťaž je prehliadkou výtvarnej tvorivosti žiakov II. stupňa základných škôl, žiakov základných umeleckých škôl a žiakov stredných škôl. Do súťaže bolo prihlásených celkovo 163 prác z 29 škôl.

Každý deň je pre nás novým začiatkom, v ktorom sa vždy (občas, často, niekedy, nikdy...) máme o čo oprieť, niekedy sa nám však istá zem pod nohami rozplýva, strácame oporu – istotu – pevný bod. Na jednej strane stále hľadáme svoje istoty, na strane druhej nás neistota a prekážky môžu posilniť. Téma nabáda k otázke: Čo je isté (neisté) v mojom každodennom dianí, akú istotu si plánujem do budúcna, na čom si zakladám, čo mi dodáva sebadôveru, kedy sa cítim v bezpečí. Stvárnenie tejto idey prispieva k zamysleniu sa, k vlastnému posunu, k dozrievaniu. Námet vyjadrujúci vlastnú istotu (neistotu) môže byť rôznorodý, pričom názov diela je doplnkom, súčasťou, vyjadrením idey diela (môže byť aj dlhší) a posudzuje sa spolu s dielom ako jeden koncept. Hodnotené je teda dielo spolu s názvom – jeho výpovedná hodnota a originalita (po stránke formy aj obsahu).

Ďakujeme všetkým školám, pedagógom a žiakom že sa zapojili do našej súťaže a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu. Autorom ocenených prác blahoželáme. Sme hrdí na to,

že spoločne môžeme umením meniť svet.