Divadlo Morgonrock: O diviačikovi

Nedeľné rozprávkové popoludnie

Bábkové divadlo Morgonrock:

O diviačikovi

Diviačik je mláďa svine divej. Svoju mamičku nadovšetko ľúbi, lebo bol od narodenia iba s ňou. Jedného dňa sa však ich cesty dramaticky rozídu. Diviačika nájde uprostred zimy v lese dobrá Babička a rozhodne sa o neho postarať. Dobre ho vychová, ale on jedného dňa pocíti, že nepatrí do sveta ľudí a odchádza späť do lesa, aby zistil kým skutočne je. Čaká ho veľa dobrodružstiev a prvýkrát stretáva zvieratá, ktoré doteraz ešte nevidel. Hlavne ho však trápi, či sa mu podarí znovu nájsť svoju mamičku. Predstavenie je hrané klasickými marionetami a je vhodné pre deti od 2 rokov, marionety však svojimi ladnými pohybmi nasýtia aj oko dospelého diváka.

Scenár, réžia, bábkovodič: Peter Gärtner

Bábky a kulisy: Lenka Šturmankinová, Peter Gärtner

Hudobný sprievod: Radovan Hrbek, Adam Holáš

Predstavenie malo premiéru v roku 2016 na Festivale Hviezdne noci v Bytči. Odvtedy bolo uvedené vo viacerých kultúrnych priestoroch a na viacerých podujatiach: Festival Atmosféra, KC Podivný barón Púchov, Klub Lúč Trenčín, Trnavský rínek.

Rok výroby: 2019
Dátum lokálnej premiéry: 27. október 2019