LDF 2019: Kľud Kladzany - Hore i dolu bez...

Komédia

Príbeh sa odohráva vo fiktívnej prázdnej sále pred predstavením, na ktoré nikto nepríde - ani poslanci obecného zastupiteľstva, ani členovia speváckeho zboru, ani veriaci, ani štamgasti z neďalekej krčmy, ani deti zo základnej školy... Stepujúca starostka sľubuje, že keď príde jej čas, tiež bude odpovedať „nedá sa“. Vedúci miestneho kultúrneho domu naplno rozbalí svoj talent pre filozofiu. Do toho všetkého režisér naháňa meškajúcich hercov. Okrem toho chce neodbytná redaktorka z rozhlasu rozhovor. Otázka tiež znie, kto nalepil po dedine plagáty „dole hlavou“. Ako sa hovorí, to nevymyslíš, to je život. Nech jednotlivé scény pôsobia akokoľvek neuveriteľne, kladzanskí herci ich naozaj zažili. Autor hry, režisér a herec Jozef Jenčo sa totiž inšpiroval reálnymi zážitkami, ktorými si s KĽUD-om prešli predovšetkým počas repríz. „Viac-menej nie je takmer nič vyfabulované, pretože som hru písal naozaj na základe našich reálnych zážitkov. Akurát samozrejme, nestalo sa nám to všetko v jeden deň, ale počas viacerých repríz,“

Rok výroby: 2018
Dátum lokálnej premiéry: 26. júl 2019