MIRIAM KAISER & Band COLOUR SOUNDS - 43. Kežmarská hudobná jar

Nenašli sa žiadne naplánované predstavenia pre toto podujatie.

43. Kežmarská hudobná jar

Pozývame Vás na koncert v rámci 43. Kežmarskej hudobnej jari na spievajúcu huslistku MIRIAM KAISER & Band COLOUR SOUNDS

Prezentácia autorskej tvorby Miriam Kaiser s prvkami klasickej, ľudovej a populárnej hudby v netradičnom nástrojovom zoskupení.

Hudba, ktorú tvorí, je štýlovo farebná. Miriam Kaiser vychádza z klasickej hudby, smeruje do hudby populárnej a pridáva prvky folklóru a jemnej elektroniky. Na jej aktuálnu tvorbu má vplyv prúd súčasnej modernej klasickej hudby, predovšetkým kompozície The Cinematic Orchestra, francúzsky skladateľ a režisér Woodkid, či islandský skladateľ a klavirista Ólafur Arnalds.

Pôvodne profesionálna huslistka v orchestri SND sa vydala na sólovú dráhu s vlastnou tvorbou a vlastnou kapelou. Všestranne nadaná autorka piesní, textov a hudobných podkladov sa sprevádza na husliach a zároveň spieva. Základ autorkinej hudby tvorí popový žáner s jazzovým a folkovým nádychom. Pre jej tvorbu sú typické sláčikové aranžmány podporené orchestrálnymi samplami a jemnou elektronikou.

Koncert sa uskutoční 10.4.2018 o 18:30 v rámci 43. ročníka Kežmarskej hudobnej jari v Základnej umeleckej škole A. Cígera, Kežmarok (Hviezdoslavova ul. 12).

Koncert z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Vstupné dobrovoľné!

Dátum lokálnej premiéry: 10. apríl 2018

Zostaň informovaný o našich novinkách

Prihlás sa do nášho newslettra a budeme ti zasielať novinky priamo na e-mail.