Mestské kultúrne stredisko Kežmarok

EĽRO

Medzinárodný festival ľudových remesiel a kultúry

KEŽMAROK

7. – 9. júl 2017

27. ročník venovaný tkáčskemu cechu

pod záštitou prezidenta SR Andreja Kisku

Piatok 7. júla 2017

12.50 h

SPRIEVOD MESTOM (od MsKS, Ulica Starý trh, cez Ulicu Dr. Alexandra na Hlavné námestie)

divadelné, folklórne a tanečné súbory, skupiny historického šermu, sokoliari,...

13.00 h

SCÉNICKÉ OTVORENIE VSTUPNEJ BRÁNY

dobýjanie hradieb areálu remesiel z Ulice Dr. Alexandra (Skupina historického šermu JAGO Sp. Nová Ves a COHORS Prešov)

13.00 – 19.00 h

FESTIVAL REMESIEL (ukážky remeselnej výroby)

v priestoroch areálu na Hlavnom a Hradnom námestí a na nádvorí hradu

 

KULTÚRNE PROGRAMY

Javisko pri radnici:

13.10 SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE FESTIVALU REMESIEL

14.00 TATRANSKÉ OZVENY – DFS Maguráčik a FS Magurák

14.30 FS SHAVLEGO, Tbilisi, Gruzínsko

15.30 FS HAMERNIK, Krakow, Poľsko

16.30 FS ROSÉNKA, Praha, Česko  (do 17.30 h)

 

Javisko pri hrade:

14.00 DFS GORALIK, Kežmarok

15.00 FS CRNA GORA, Podgorica, Čierna Hora

16.00 DFS MAGURÁČIK, Kežmarok

17.00 FS SABINOVČAN, Sabinov, Slovensko

18.00 FS SLNEČNICA, Piešťany, Slovensko

 

Javisko na hradnom nádvorí:

14.00 LA SPERANZA – dobová hudba

15.00 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica

15.30 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko

16.00 Skupina historického šermu COHORS, Prešov

16.30 DOBOVÉ TANCE Alimah Fusion a Divadlo Alchýmie, Poprad

17.00 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica

17.30 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko

18.00 FANTASY TANCE Alimah Fusion a Divadlo Alchýmie, Poprad

 

Malé javisko v areáli:

13.30 Ľudová hudba TRIO FOLK VIVACE, Kežmarok

15.00 Ľudová hudba BYSTRIANKA, Svit

16.00 Ľudová hudba TRIO FOLK VIVACE, Kežmarok

17.00 Ľudová hudba BYSTRIANKA, Svit

18.00 Ľudová hudba TRIO FOLK VIVACE, Kežmarok

 

VEČERNÉ PROGRAMY:

- na Hlavnom námestí – javisko pri radnici od 19.00 – 22.00 h

Vystúpenie orchestra CIGÁNSKI DIABLI s tanečnou skupinou Totti Ovidiu, Koncert českej rockovej legendy – hudobnej skupiny OLYMPIC z Prahy

-na Hradnom námestí – javisko pred hradom 20.00 – 21.00 h

Hudobno-zábavná skupina TRAKY z Čane

 

Sobota  8. júla 2017

9.00 – 19.00 h

FESTIVAL REMESIEL na Hlavnom a Hradnom námestí a na nádvorí hradu

 

KULTÚRNE PROGRAMY

Javisko pri radnici:

10.00 FS CRNA GORA, Podgorica, Čierna Hora

11.00 FS ROSÉNKA, Praha, Česko

12.00 TERCHOVSKÁ MUZIKA bratov Muchovcov, Terchová

12.30 FS HAMERNIK, Krakow, Poľsko

13.30 TERCHOVSKÁ MUZIKA bratov Muchovcov, Terchová

14.00 FS SLNEČNICA, Piešťany, Slovensko

15.00 FS SHAVLEGO, Tbilisi, Gruzínsko

16.00 Zábavné súťaže s moderátorom Marcelom Forgáčom

16.15 FS VÁH, Liptovský Mikuláš, Slovensko

 

Javisko pri hrade:

10.00 DFS GORALIK, Kežmarok

11.00 FS SHAVLEGO, Tbilisi, Gruzínsko

12.00 DFS KALUŽIAR Martin, DFS MAGURÁČIK a FS MAGURÁK Kežmarok

13.30 FS CRNA GORA, Podgorica, Čierna Hora

14.30 FS ROSÉNKA, Praha, Česko

15.30 FS HAMERNIK, Krakow,  Poľsko

16.30 FS KELEMESKE FURMANI, Ľubotice, Slovensko

17.30 FS SLNEČNICA, Piešťany, Slovensko

18.30 ŠKOLA TANCA s ĽH FS Magura, Kežmarok

 

Hradné nádvorie:

10.00 ROZPRÁVKA SPOD KROSIEN, Divadlo Harry Teater, Banská Bystrica

11.00 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica

11.30 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko

12.00 Dobová hudba LA SPERANZA

13.00 DOBOVÉ TANCE Alimah Fusion a Divadlo Alchýmie, Poprad

13.30 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko

14.00 Dobová hudba TORMEN, Banská Štiavnica

14.30 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica

15.00 Rozprávka ZBOJNÍCKA KRÁĽOVNÁ, Divadlo Portál, Prešov

16.00 Dobová hudba TORMEN, Banská Štiavnica

16.30 Skupina historického šermu JAGO, Sp. Nová Ves

17.00 FANTASY TANCE Alimah Fusion a Divadlo Alchýmie, Poprad

17.30 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko

18.00 Skupina historického šermu JAGO, Sp. Nová Ves

 

Malé javisko v areáli:

10.00 Ľudová hudba TRIO FOLK VIVACE, Kežmarok

12.00 Ľudová hudba BYSTRIANKA, Svit

13.00 FS KELEMESKE FURMANI, Ľubotice

14.00 Ľudová hudba BYSTRIANKA, Svit

15.00 Ľudová hudba STRUNA, Lendak

16.00 Ľudová hudba KOŠUĽA zo Spiša

17.00 Ľudová hudba STRUNA, Lendak

18.00 VYCHODŇARSKE ŠARKANICE, Sp.Nová Ves

 

VEČERNÉ PROGRAMY:

-na Hlavnom námestí – javisko pri radnici od 19.15 – 01.00 h (9.7.2017)

TOMÁŠ KLUS s kapelou Cílová skupina, Hudobná skupina HEX, OHŇOSTROJ (cca o 22.00 h), MAFIA CORNER, Hudobná skupina HEĽENINE OČI, program moderuje MARCEL FORGÁČ

-na Hradnom námestí – javisko pred hradom  20.30 – 22.00 h

Hudobná skupina MOBILE, Kežmarok

 

Nedeľa  9. júla 2017

9.00 – 16.00 h

FESTIVAL REMESIEL na Hlavnom a Hradnom námestí a na nádvorí hradu

 

KULTÚRNE PROGRAMY

Javisko pri radnici:

  9.30 DFS GORALIK, Kežmarok

10.00 FS ROSÉNKA, Praha, Česko

11.00 FS SHAVLEGO, Tbilisi, Gruzínsko

12.00 FS CRNA GORA, Podgorica, Čierna Hora

13.00 FS MAGURA, MAGURÁK a DFS MAGURÁČIK, Kežmarok

15.00 Korunovácia KRÁĽA remesla EĽRO 2017, UKONČENIE FESTIVALU, KOLESO ŠŤASTIA – žrebovanie tomboly

 

Javisko pri hrade:

10.00 FS CRNA GORA, Podgorica, Čierna Hora

11.00 FS SLNEČNICA, Piešťany, Slovensko

12.00 FS ZVONČYKI, PEREZVON a NARODNYE MUZYKI, Bielorusko

13.00 FS ROSÉNKA, Praha, Česko

14.00 FS SHAVLEGO, Tbilisi, Gruzínsko

 

Hradné nádvorie:

10.00 ROZPRÁVKA SPOD KROSIEN, Divadlo Harry Teater, B. Bystrica

11.00 MÓDNA PREHLIADKA historických kostýmov, Nomina Rosae, Poľsko

11.30 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica

12.00 DOBOVÉ TANCE Alimah Fusion a Divadlo Alchýmie, Poprad

12.30 Skupina historického šermu JAGO, Sp. Nová Ves

13.00 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko

13.30 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica

14.00 Dobová hudba LA SPERANZA

 

Malé javisko v areáli:

10.00 Ľudová hudba KOŠUĽA zo Spiša

11.00 Ľudová hudba FS MAGURA, Kežmarok

12.00 Ľudová hudba TRIO FOLK VIVACE, Kežmarok

13.00 Ľudová hudba KOŠUĽA zo Spiša

14.00 Ľudová hudba TRIO FOLK VIVACE, Kežmarok

 

V areáli počas festivalu: detské mestečko, bábkové divadlo HOKI-POKI, atrakcie pre deti, jazda na koňoch a poníkoch, klietka hanby, príležitostná poštová pečiatka s námetom tkáčskeho cechu, obálky s prítlačou a pamätné listy s ručnou rytinou, bylinkárka, strašidelný hrad, šach s maxi figúrkami, tvorivé dielne, detské centrum, maskoti, bohaté občerstvenie, ...        

 

Sprievodné podujatia:

 Rozprávka  „ ČAROVNÁ FLAUTA“  8. a 9. 7. 2017

 v priestoroch Kežmarského hradu – vstupy každých 20 minút od 9.00 h

 

 KRVAVÉ DEJINY XV. „HRIECHY TEMNOTY, VÁŠNE SAMOTY“  od 5. do 8. 7. 2017

 historický príbeh v priestoroch Kežmarského hradu – vstupy každých 20 minút od 20.00 h

 

Opera HRAD PREPEVNÝ – 7. 7. 2017 o 17.00 h

(pri príležitosti 300. výročia postavenia Dreveného artikulárneho kostola a 500. výročia reformácie)

Drevený artikulárny kostol

 

Podkúvanie koňa v kováčskej vyhni pred hradom  

7.7.2017 o 15.00 h

8.7.2017 o 11.00 h a o 15.00 h

 

Premietanie filmov v kine ISKRA

7.7.2017  14.00 h – 17.00 h,  8.7.2017  11.00 h – 17.00 h,  9.7.2017  11.00 h – 14.00 h

 

Historický parný vlak – 8. 7. 2017 na trase:

 

Svit 9.10 – Poprad 9.20

Poprad 9.30 – Kežmarok 9.55

Kežmarok 11.45 – Poprad 12.10

Poprad 13.50 – Kežmarok 14.15

Kežmarok 17.45 – Poprad 18.10

Poprad 18.15 – Svit 18.25

 

 

Vláčik „Maguráčik“ –  premáva  7. - 9. 7. 2017 každú hodinu:

7.7.2017 od 12.00 do 18.00 h, 8.7.2017 od 09.00 do 18.00 h, 9.7.2017 od 09.00 do 12.00 h, cestovné 0,50 €/os.

 

Výstavy


* Príbeh spracovania ľanu

   Výstavná sieň BARÓNKA, Hlavné námestie 46

* 500 rokov reformácie na Slovensku

   Meštiansky dom na Ul. Dr. Alexandra 11

* Expozícia Meštianska bytová kultúra

   Meštiansky dom, Hlavné námestie 55

* Expozícia automobilových veteránov

   v priestoroch Kežmarského hradu

*Peter Uchnár - maľba

  Galéria u anjela, Starý trh 53


 

Vstupné

Areál festivalu remesiel:

Dospelí 10 €, v predpredaji 8 € - najneskôr do  6. 7. 2017

Deti a mládež od 140 cm  do 18 rokov a držitelia platnej ISIC karty 5 €

Deti do 140 cm, dospelí nad 62 rokov a ŤZP-S  – vstup zadarmo

Vstupenka (identifikačný náramok) má neobmedzený vstup

Predpredaj vstupeniek

Zlavomat.sk

Kežmarská informačná agentúra, Hlavné námestie 64

Kníhkupectvo ALTEREGO, Kežmarok, Hlavné námestie 3

MIK Poprad: Nám. sv. Egídia 43/86, 058 01 Poprad, 052 16 186

IK Levoča: Námestie Majstra Pavla 58, 054 01 Levoča, 053 451 37 63

IK Spišská Nová Ves: Letná 49, 052 01 Spišská Nová Ves, 053 429 82 93

Kežmarský hrad:

Denná prehliadka s rozprávkou: dospelí  6 €,  deti do 6 r. 3 €,  žiaci a študenti 4 €

Nočná prehliadka „Krvavé dejiny XV.“  9 €,  v predpredaji  8 €

Predpredaj vstupeniek v pokladni hradu

Vstupenky do areálu festivalu remesiel neplatia do objektov múzea

Drevený artikulárny kostol:

Opera „Hrad prepevný“ 7.7.2017 o 17.00 h

Vstupné dobrovoľné

 

ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ!

 

 

 

EURÓPSKE ĽUDOVÉ REMESLO

Medzinárodný festival ľudových remesiel a kultúry

KEŽMAROK

10. – 12. júl 2015

25. ročník venovaný textilným remeslám

- cechu súkenníkov a povrazníkov,

pod záštitou ministra kultúry Slovenskej republiky Mareka Maďariča

 

Piatok 10. júla 2015

12.50 

SPRIEVOD MESTOM(od MsKS, Ulica Starý trh, cez Ulicu Dr. Alexandra na Hlavné námestie)

- divadelné, folklórne a tanečnésúbory, alegorické vozy, skupina historického šermu, sokoliari, ...

13.00 h

SCÉNICKÉ OTVORENIE VSTUPNEJ BRÁNY

- sprístupnenie areálu remesiel z Ulice Dr. Alexandra

13.00 – 19.00 h

FESTIVAL REMESIEL (ukážky remeselnej výroby)

- v priestoroch areálu na Hlavnom a Hradnom námestí a na nádvorí hradu

KULTÚRNE PROGRAMY

Javisko pri radnici:

13.10SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE FESTIVALU REMESIEL

14.00FS MAGURA, Kežmarok, Slovensko

14.30 FS KRËBANE, Brusy, Poľsko

15.30 FS ŠARIŠAN, Prešov, Slovensko

16.30 FS SZABOLCZ, Nyíregyháza, Maďarsko

17.30 FS VSACAN, Vsetín, Česká republika

18.30 FS ZAPLANJSKI VEZ, GadžinHan-Niš, Srbsko

Javisko pri hrade:

14.00 DFS GORALIK, Kežmarok, Slovensko

14.30 FS ZAPLANJSKI VEZ, GadžinHan-Niš, Srbsko

15.30 DFS Maguráčik, Kežmarok, Slovensko

16.00 FS TEKSTILAC, Bijelo Pole, Čierna Hora

17.00 DFS POLTEX, Lodž a DFS NIEWIADÓW, Niewiadów, Poľsko

18.00 FS AYPA, Sofia, Bulharsko

Javisko na hradnom nádvorí:

14.00 Dobová hudba STROMYRAD, Kežmarok

14.30 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko

14.50 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica

15.20 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko

15.40 Skupina historického šermu JAGO, Sp. N. Ves

16.10MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko

16.30 Stredoveký šašo, Divadlo Tamariky, B. Bystrica

17.00 CORTEO STORICO MEDIOEVALE, Giove, Taliansko

17.30 DOBOVÉ SCÉNKY A TANCE, Divadlo Alchýmie, Poprad

18.00 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica

18.30 DOBOVÉ SCÉNKY A TANCE, Divadlo Alchýmie, Poprad

Malé javisko v areáli:

13.30 Ľudová hudba TRIO VIVACE, Kežmarok

15.00 Cechová scénka, Divadlo Alchýmie, Poprad

15.20 Ľudová hudba TRIO VIVACE, Kežmarok

16.20Cechová scénka, Divadlo Alchýmie, Poprad

16.40 Ľudová hudba TRIO VIVACE, Kežmarok

17.30 Ľudová hudba STRUNA, Lendak

18.00 Cechová scénka, Divadlo KASKA, Kežmarok

18.20 Ľudová hudba STRUNA, Lendak

17.00 h

Galakoncert Nely Pociskovej a Filipa Tůmu

s 35-členným Komorným orchestrom Banská Bystrica, diriguje Adrian Kokoš

Drevený artikulárny kostol Kežmarok

20.00 h

VEČERNÝ PROGRAM na Hlavnom námestí – javisko pri radnici

FS MAGURA „Povesti spod Magury“(výber z programu k 60. výročiu založenia súboru), JANKO LEHOTSKÝ a skupina MODUS, ADAM ĎURICA s kapelou

Sobota 11. júla 2015

9.00 – 19.00 h

FESTIVAL REMESIEL na Hlavnom a Hradnom námestí a na nádvorí hradu

KULTÚRNE PROGRAMY

Javisko pri radnici:

9.00 DFS POLTEX, Lodž a DFS NIEWIADÓW, Niewiadów, Poľsko

10.00 FS ŠARIŠAN, Prešov, Slovensko

10.45 FS KRËBANE, Brusy, Poľsko

11.30 FS VSACAN, Vsetín, Česká republika

12.15 FS SZABOLCZ, Nyíregyháza, Maďarsko

13.00 FS ZAPLANJSKI VEZ, GadžinHan-Niš, Srbsko

14.00 FS TEKSTILAC, Bijelo Pole, Čierna Hora

15.00 FS AYPA, Sofia, Bulharsko

16.00 TS MERLIN (írske tance), Snina

17.00 5 proti 5 - zábavná súťaž s moderátorom Andrejom Bičanom, v ktorej súťažiaci hľadajú najčastejšie odpovede na tie najjednoduchšie otázky

18.00 TŠC Tempo, TK Brilant – ZUŠ Petržalská, Kežmarok

18.30 5 proti 5, moderuje Andrej Bičan

Javisko pri hrade:

10.00 FS AYPA, Sofia, Bulharsko

11.00 RFS DETI KESAJ, Kežmarok, Slovensko

12.00 „Keď raz budem veľký“, účinkujú: DFS RADOSŤBanská Bystrica, DFS MAGURÁČIK a FS MAGURÁK, Kežmarok

14.00 „Deti Spiša“ - účinkujú Detské folklórne súbory: VENČEKPoprad, LEVOČANÍK Levoča, ROVINKA Spišská Stará Ves, ĽUBOVŇANČEKStará Ľubovňa

16.00 FS KRËBANE, Brusy, Poľsko

16.45 FS VSACAN, Vsetín, Česká republika

17.30FS SZABOLCZ, Nyíregyháza, Maďarsko

18.15FS TEKSTILAC, Bijelo Pole, Čierna Hora

Hradné nádvorie:

10.00 Rozprávka O VÍLE A ŠKRIATKOVI, Divadlo Tamariky B. Bystrica

11.00 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica

11.30 DOBOVÉ SCÉNKY A TANCE, Divadlo Alchýmie, Poprad

12.00 Dobová hudba TOMKO TRIO, Levoča

12.30 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko

12.50 Stredoveký šašo, Divadlo Tamariky, B. Bystrica

13.20 CORTEO STORICO MEDIOEVALE, Giove, Taliansko

13.50 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko

14.10 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica

14.40 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko

15.00 Skupina historického šermu JAGO, Sp. N. Ves

16.00 UTKANÁ ROZPRÁVKA, Divadlo HarryTeater, B. Bystrica

17.00 Dobová hudba TOMKO TRIO, Levoča

17.30 DOBOVÉ SCÉNKY A TANCE, Divadlo Alchýmie, Poprad

18.00 Skupina historického šermu JAGO, Sp. N. Ves

18.30 Dobová hudba BRASS COLLEGIUM, Levoča

Malé javisko v areáli:

10.00 Cechová scénka, Divadlo Alchýmie, Poprad

10.20 Ľudová hudba TRIO VIVACE, Kežmarok

11.30 Cechová scénka, Divadlo KASKA, Kežmarok

11.50 Ľudová hudba ZAF, Banská Bystrica

12.20 Cechová scénka, Divadlo KASKA, Kežmarok

12.40 Ľudová hudba ZAF, Banská Bystrica

13.10 Cechová scénka, Divadlo Alchýmie, Poprad

13.30 Ľudová hudba TRIO VIVACE, Kežmarok

14.30 Dobová hudba BRASS COLLEGIUM, Levoča

15.00 Ľudová hudba TRIO VIVACE, Kežmarok

16.00 Cechová scénka, Divadlo Alchýmie, Poprad

16.20 Ľudová hudba TRIO VIVACE, Kežmarok

17.30 Ľudová hudba STRUNA, Lendak

18.00 Cechová scénka, Divadlo KASKA, Kežmarok

18.20 Ľudová hudba STRUNA, Lendak

20.00 h

KEŽMAROK SA ZABÁVA – kultúrny program s tanečnou zábavou na Hlavnom námestí

pred radnicou

Semifinále a finále 5 proti 5 (moderuje Andrej Bičan), TK Brilant - ZUŠ Petržalská - Kežmarok, Samo TOMEČEK a MILUJEM SLOVENSKO BAND, DESMOD, ohňostroj (cca o 24.00h), diskotéka DJ Edo Horanský (do 02.00 h)

Nedeľa 12. júla 2015

9.00 – 16.00 h

FESTIVAL REMESIEL na Hlavnom a Hradnom námestí a na nádvorí hradu

KULTÚRNE PROGRAMY

Javisko pri radnici:

9.30 DFS POLTEX, Lodž a DFS NIEWIADÓW, Niewiadów, Poľsko

10.30 FS TEKSTILAC, Bijelo Pole, Čierna Hora

11.30 FS AYPA, Sofia, Bulharsko

12.30 FS ZAPLANJSKI VEZ, GadžinHan-Niš, Srbsko

13.30 DFS RADOSŤ Banská Bystrica, DFS Maguráčik a FS Magurák Kežmarok

15.00 Korunovácia KRÁĽA remesla EĽRO 2015, UKONČENIE FESTIVALU, KOLESO ŠŤASTIA – žrebovanie tomboly

Javisko pri hrade:

10.00 FS ZAPLANJSKI VEZ, GadžinHan-Niš, Srbsko

11.00 DFS GORALIK, Kežmarok, Slovensko

11.45FS SZABOLCZ, Nyíregyháza, Maďarsko

12.30 FS VSACAN, Vsetín, Česká republika

13.15FS KRËBANE, Brusy, Poľsko

14.00 FS TEKSTILAC, Bijelo Pole, Čierna Hora

Hradné nádvorie:

10.00 UTKANÁ ROZPRÁVKA, Divadlo HarryTeater, B. Bystrica

11.00 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica

11.30 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko

11.50 Skupina historického šermu JAGO, Sp. N. Ves

12.20 MÓDNA PREHLIADKA Nomina Rosae, Poľsko

12.40 CORTEO STORICO MEDIOEVALE, Giove, Taliansko

13.10 SCÉNKY A TANCE, Divadlo Alchýmie Poprad

13.40 Dobová hudba BRASS COLLEGIUM, Levoča

14.10 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica

14.40 Dobová hudba TOMKO TRIO, Levoča

Malé javisko v areáli:

10.00 Cechová scénka, Divadlo Alchýmie, Poprad

10.20 Ľudová hudba TRIO VIVACE, Kežmarok

11.20 Cechová scénka, Divadlo Alchýmie, Poprad

11.40 Ľudová hudba TRIO VIVACE, Kežmarok

12.40 Cechová scénka, Divadlo KASKA, Kežmarok

13.00 Ľudová hudba TRIO VIVACE, Kežmarok

14.00 Cechová scénka, Divadlo KASKA, Kežmarok

14.20 Ľudová hudba TRIO VIVACE, Kežmarok

V areáli počas festivalu: skautské detské mestečko, klietka hanby, atrakcie pre deti, jazda na koňoch a poníkoch, príležitostná poštová pečiatka s námetom cechu súkenníkov, obálky s prítlačou, pamätné listy a ručné rytiny, bylinkárka, veštica, šach s maxi figúrkami, tvorivé dielne, výroba pohľadníc EĽRO s vlastnou fotografiou, bohaté občerstvenie, ...

Sprievodné podujatia:

* Rozprávka  „Ženský vtip“  11. a 12. 7. 2015

- v priestoroch Kežmarského hradu – vstupy každých 15 minút od 9.00 h

* Krvavé dejiny XIII. - „Aj zradcom sa odpúšťa“  od 9. do 11. 7. 2015

- historický príbeh v priestoroch Kežmarského hradu – vstupy každých 15 minút od 20.00 h

Podkúvanie koňa v kováčskej vyhni pred hradom

10. 7. 2015 o 14.00 h

11. 7. 2015 o 11.00 h a 15.00 h

12. 7. 2015 o 11.00 h

Historický parný vlak– 11. 7. 2015 (sobota):

Poprad 8.30 – Svit 8.40

Svit 9.00 – Poprad 9.15 – Kežmarok 9.42

Kežmarok 10.30 – Poprad 11.00

Poprad 12.40 – Kežmarok 13.10

Kežmarok 17.20 – Poprad 17.55 – Svit 18.05

Svit 18.20 – Poprad 18.30

Výstavy

* Súkenníci – majstri spracovania vlny

- Výstavná sieň BARÓNKA, Hlavné námestie 46

* 25 rokov Karpatsko-nemeckého spolku na Slovensku

- Meštiansky dom na Ul. Dr. Alexandra 11

* Expozícia MEŠTIANSKA BYTOVÁ KULTÚRA NA SPIŠI

- Meštiansky dom, Hlavné námestie 55

* Expozícia automobilových veteránov

- v priestoroch Kežmarského hradu

*Ján Berger

- Galéria u anjela, Starý trh 53

Vstupné

Areál festivalu remesiel:

Dospelí - 5€, v predpredaji - 3 € (najneskôr do 9. 7. 2015)

Deti a mládež od 9 do 18 rokov - 3€

Deti do 9 rokov a dospelí nad 70 rokov – vstup zdarma

Permanentka na 3 dni - 8€

Predpredaj vstupeniek:

Kežmarská informačná agentúra, Hlavné námestie 46, Kežmarok

Kníhkupectvo alter ego, Hlavné námestie 3, Kežmarok

Mestská informačná kancelária, Nám. sv. Egídia 43/86, Poprad

Turistické informačné centrum, Letná, Spišská Nová Ves

Ticketportal

Drevený artikulárny kostol:

Galakoncert Nely Pociskovej, Filipa Tůmu a Komorného orchestra B. Bystrica 10. 7. 2015 o 17.00 h

v predpredaji - 12 €, pred koncertom - 15€, deti do 6 rokov - zdarma

Predpredaj vstupeniek:

Mestské kultúrne stredisko, Starý trh 47, Kežmarok

Kežmarská informačná agentúra, Hlavné námestie 46, Kežmarok

Online predaj:www.mskskezmarok.sk

Kežmarský hrad:

Denná prehliadka s rozprávkou: dospelí – 4,50 €; deti, študenti, dôchodcovia – 3€

Nočná prehliadka „Krvavé dejiny XIII.“ – 6€, v predpredaji - 5€

Predpredaj vstupeniek v pokladni hradu

Vstupenky do areálu festivalu remesiel neplatia do objektov múzea

ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ!

Podujatie sa koná s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR

 

 

 

Pre lepšie prispôsobenie obsahu pre Vás, bezpečnosti, meraniu štatistík návštevnosti a lepšej spätnej väzbe tento web používa cookies. Klikaním a navigovaním po stránke súhlasíte s tým, že zbierame o Vás anonymné informácie cez cookies. Viac informácií o používaní cookies na našej stránke nájdete tu.