51. Literárny Kežmarok

51. Literárny Kežmarok

51. LITERÁRNY KEŽMAROK 9. – 10. 6. 2016 - venovaný Kežmarku a Tatrám , pri príležitosti 420. výročia prvého výletu študentov do Tatier - kultúrno - spoločenské podujatie, ktorého súčasťou je celoslovenská literárna súťaž žiakov základných a študentov stredných škôl na Slovensku a Slovákov žijúcich v zahraničí. 9. 6. 2016 o 15.00 h SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE 51. ročníka LK (pred budovou lýcea v Kežmarku) o 15.30 h VYHLÁSENIE VÝSLEDKOV CELOSLOVENSKEJ LITERÁRNEJ SÚŤAŽE (budova lýcea v Kežmarku) - literárno – dramatické pásmo autorských prác víťazov súťaže (ZUŠ A. Cígera), ocenenie víťazov o 17.00 h Kežmarské lýceum a Tatry - vernisáž výstavy (knižnica lýcea v Kežmarku) 19.00 h Učená rodina Buchholtzovcov - premiéra literárno-dramatického pásma v naštudovaní kežmarských ochotníkov v réžii Ivana Kubíka, podľa scenárnej predlohy Nory baráthovej a Milana Chomu (Mestské kultúrne stredisko Kežmarok) 10. 6. 2016 o 9.30 h SEMINÁR (Mestské kultúrne stredisko Kežmarok) -venovaný Kežmarku a Tatrám (Mestská knižnica Kežmarok)

Dátum lokálnej premiéry: 9. jún 2016