JANKO LEHOTSKÝ - „MOJE DRUHÉ JA“

Moje druhé ja

Mestské kultúrne stredisko Kežmarok Vás srdečne pozýva na výstavu

Výtvarných diel

JANKA LEHOTSKÉHO - „MOJE DRUHÉ JA“

od 10.1. - 20.2.2019

Vernisáž výstavy sa uskutoční - 10.1.2019 o 16:00 hod. vo Výstavnej sieni Barónka - Hlavné námestie 46, Kežmarok.

Vernisáž bude spojená s jeho hudobným vystúpením

Program:

Janko Lehotský - klavír, spev

Hosť večera - Pavol Mrázek - rozhovory o jeho motivačných knihách o kreativite a vedomí.

Janko Lehotský - známy slovenský spevák a jeden z najúspešnejších slovenských skladateľov modernej populárnej hudby a líder skupiny Modus sa čoraz viac dostáva do povedomia verejnosti ako výtvarník. Jeho osobnosť je dôkazom toho, že kreativita nemá hraníc. Uchvátil ho kameň, drevo aj štetec. Jeho hravá tvorivosť je cítiť aj v jeho dielach, ktoré pomenováva s vtipom jeho vlastným, tak ako sa mŕtva hmota pri jej stvárňovaní k nemu prihovára.

Pavol Mrázek - slovenský architekt, ktorý počas svojej kariéry vytvoril množstvo zaujímavých projektov sa začal pri svojej tvorbe zamýšľať nad tajomstvami kreativity, čo vyústilo k napísaniu dnes už dvoch kníh o kreativite a vedomí. Inšpiráciou pre písanie kníh o kreativite je pre neho súčasná materializmom presiaknutá doba a náš školský systém kde materialistické racio nedá kreativite dýchať. Na tvorivosti vníma veci skryté a objavuje ako naše vedomie určuje všetko naše konanie aj keď je nehmotné, ako sa už dočítate v jeho knihách.

Výstavná sieň BARÓNKA otvorená:

pondelok - piatok od 9.00 - 12.00 a 13.00 - 17.00 hod.

Hlavné námestie 46, Kežmarok

Rok výroby: 2019