AUSMA

live
Premiéra:5. október 2018
Žáner:Vážna hudba

Profesionálny ženský spevácky zbor z Lotyšska

5.10.2018 (piatok) o 18.30 hod.

Základná umelecká škola - A. Cígera Kežmarok

Hviezdoslavova ul. 12

AUSMA

Ženský zbor "AUSMA" bol založený v roku 1959. Od roku 1968 zbor vedie umelecký vedúci a dirigent Jānis Zirnis. Pod jeho vedením "AUSMA" vyhrala viacero medzinárodných zborových súťaží (v Lotyšsku, Francúzsku, Taliansku, Španielsku, Nemecku, Írsku, na Malte, v Belgicku, Poľsku, Litve okrem iného) Zbor získal aj Veľkú cenu prvej lotyšskej súťaže ženských zborov v súťaži zboru E. Dārziņš.

V roku 2014 sa spevácky zbor stal zlatým medailistom na 8. svetovom speve. Na 5. výstave Advent & Vianočný spevácky zbor v Krakove (Poľsko) získal zbor hlavnú cenu Zlatá anjelská soška.

V roku 2017 sa ženský zbor "Ausma" zúčastnil 3. ročníka európskych zborových hier Riga 2017 a Grand Prix of Nations Riga 2017.

"AUSMA" interpretuje hudbu z rôznych epoch a štýlov, z pôvodnej lotyšskej hudby, ľudových piesni, zahraničnej klasiky, duchovnej hudby a jazzu.

Zbor pravidelne vystupuje v Rige, na koncertnom turné po Lotyšsku a v zahraničí.

Každý rok sa zbor zúčastňuje osláv Dňa nezávislosti Lotyšska, a tiež na vianočných charitatívnych koncertoch, ktoré sa stali tradíciou zboru.

Organizátori koncertu:

Mestské kultúrne stredisko,