IVAN STODOLA - ČAJ U PÁNA SENÁTORA

Réžia:Ivan Kubík
Premiéra:7. jún 2018
Žáner:Veselohra

Politická veselohra v piatich dejstvách. Satira na neresti demokracie.

Réžia: Ivan Kubík  •  Hudba: Branislav Miko  •  technik: Ivan Fertáľ

Mestské kultúrne stredisko v Kežmarku Vás pozýva na divadelnú hru IVANA STODOLU - ČAJ U PÁNA SENÁTORA v podaní Divadelného súboru MsKS Kežmarok pri príležitosti 53. LITERÁRNEHO KEŽMARKU.

Čaj u pána senátora je klasickou komédiou Ivana Stodolu zo začiatku dvadsiatych rokov minulého storočia. Stodola v nej veľmi živo, aktuálne, doslova až „horúco" reagoval na spoločenský pohyb, ktorý vtedy na Slovensku nastal: rozširovanie politickej scény a snaha nových politických strán o získanie nových členov - väčšinou malých živnostníkov, ktorí o veľkej politike nemali ani tušenie. V hre sa po jej uvedení spoznali viacerí vládni činitelia i ministri. Bola to teda, ako sa dnes zvykne hovoriť, „aktualita", v ktorej sa majiteľ pohrebníctva Slivka stáva zhodou okolností a s pričinením vlastnej ženy a šťastia poslancom a senátorom.

(Politická veselohra v piatich dejstvách. Satira na neresti demokracie.)

7. júna 2018 (štvrtok) o 18.30 hod. v Mestskom kultúrnom stredisku Kežmarok, Starý trh č. 46, Kežmarok

Úprava scenára, réžia - Ivan Kubík

Hudba a hudobný doprovod - Branislav Miko

Osvetlenie a technická spolupráca - Eduard Fertáľ