TERÉZIA HULKOVÁ (gitara) & JÁN TIMČÁK (husle)

43. Kežmarská hudobná jar

18.4.2018 (streda) o 18.30 hod. v Základnej umeleckej škole A. Cígera Kežmarok - Hviezdoslavova ul. 12.

TERÉZIA HULKOVÁ (gitara) & JÁN TIMČÁK (husle)

Ján Timčák - je rodákom z Kežmarku. Hru na husliach študoval na Konzervatóriu v Košiciach pod vedením prof. K. Petrócziho a na Vysokej škole muzických umení v Bratislave pod vedením prof. J. Kopelmana. Na Univerzite vo Viedni študoval v triede prof. Güntera Pichlera , primária renomovaného Kvarteta Albana Berga a v triede prof. Jely Špitkovej. Zúčastnil sa majstrovských kurzov pod vedením Eduarda Grača a Igora Bezrodného. Počas štúdií v rokoch 1986 a 1988 zvíťazil na súťažiach slovenských konzervatórií. V roku 1991 bol laureátom interpretačnej súťaže Beethoven Hradec. Ako orchestrálny hudobník účinkoval v Slovenskom komornom orchestri, Wiener Symphoniker, Wiener Concert-Verein a Österreichische Kammersymphoniker. V súčasnosti je členom Slovenskej filharmónie a Wiener Mozart Orchester. Komornej hre sa venuje ako člen Pressburger Quartett a účinkovaním na komorných recitáloch.

Terézia Hulková - sa narodila v roku 1999 v Poprade. V súčasnosti študuje hru na gitare mimoriadnou formou na Cirkevnom konzervatóriu v Bratislave v triede profesorky Miriam Rodriguez Brüllovej a zároveň je žiačkou prípravného štúdia na Universität für Musik und darstellende Kunst vo Viedni v triede svetoznámeho profesora Álvara Pierriho. Počas svojho štúdia gitary sa stala víťazkou a laureátkou viacerých celoslovenských a medzinárodných súťaží (Víťaz: Brno 2017, Bratislava 2015, Prievidza 2013, 2016, Ružomberok 2015, Giraltovce 2014, Laureát: Prievidza 2012, Ružomberok 2012). Zúčastnila sa mnohých gitarových festivalov a absolvovala majstrovké kurzy u popredných gitaristov (Leo Brouwer, Marco Socias, Costas Cotsiolis, Fabrizio Ferraro, Yorgos Nousis, Marco Tamayo, Andrea de Vitis, Pavel Steidl). Popri gitare študuje na popradskom gymnáziu.

Program:

Johann Sebastian Bach: Sonáta C dur BWV 1033

Andante. Allegro. Adagio. Menuetto

Manuel de Falla: Suite populaire espagnole

Maurská látka. Uspávanka. Pieseň. Polo. Asturiana. Jota

Astor Piazzolla: História tanga

Bordel 1900

Café 1930

Night-club 1960

Astor Piazzolla: Oblivion

Astor Piazzolla: Libertango

Camille Saint-Saëns: Introdukcia a Rondo capriccioso