Výstava - Končeková a Semančík

Výstavná sieň Barónka

Od 8. do 29. septembra 2017 bude vo Výstavnej sieni Barónka v Kežmarku sprístupnená výstava dvoch členov Klubu kežmarských výtvarníkov – Evy Končekovej a Miloslava Semančíka (in memoriam).

Eva Končeková, akademická maliarka je známa nielen svojou výtvarnou tvorbou, ale predovšetkým svojím dlhoročným pôsobením učiteľky výtvarných odborov ZUŠ. Neskôr, po založení Združenej strednej umeleckej školy učila na nej výtvarné predmety až do odchodu do dôchodku. Okrem maľby sa venuje textilným technikám, predovšetkým tkaniu gobelínov. Svoje diela vystavovala na mnohých výstavách na Slovensku aj v zahraničí.

Miloslav Semančík, žiaľ, vystavuje in memoriam, zomrel 19. marca 2017. Pôvodom bol zo Zamaguria, ale pracoval a žil v Poprade. Členom Klubu kežmarských výtvarníkov je od jeho založenia. Jeho najväčšou láskou bola práca s drevom, aj keď sa nevyhýbal iným materiálom. Originálne rezbárske práce vyznačujúce sa svojskou filozofiou obdivovali na mnohých výstavách doma i v zahraničí.

Vernisáž výstavy sa uskutoční 7.9.2017 o 16.30 hod.

Dátum lokálnej premiéry: 29. september 2017